Aktualności

OPEN

O uczelni

Dobra Uczelnia podchodzi praktycznie do kształcenia przyszłych dziennikarzy. Uczelnia posiada własne studio radiowe w którym prowadzone są zajęcia dla studentów.  Jest  ono w pełni przygotowane  do emisji programu radiowego. Używamy w nim  oprogramowania do automatyzacji programu DYNA, które jest  używane w kilkudziesięciu rozgłośniach radiowych w Polsce.  Dzięki niemu możemy emitować zaplanowane wcześniej piosenki i oprawę (np. jingle) oraz nagrane wcześniej audycje.

Posiadamy także oprogramowanie NEWSROOM do pracy działu wiadomości, który zainstalowany jest poza studiem w tzw. "redakcji" - sali z kilkudziesięcioma komputerami. W studiu do dyspozycji wydawcy wiadomości znajduje się dedykowany prompter, czyli ekran komputera z którego czyta się wiadomości oraz emituje dźwięki. Osoby programujące radio oraz opisujące muzykę mają do dyspozycji program SELEKCJONER. Studenci poznają technikę doboru muzyki i jej oprawy oraz sposób jej zaplanowania w programie – zdobyta wiedza jest doceniana przez osoby zarządzające stacjami radiowymi.

Konsoleta brytyjskiej firmy Allen&Heath zapewnia nam możliwość nauki “miksowania” oraz wykonywania ćwiczeń związanych z emisją głosu – zarówno dla DJ czy prowadzących programy, jak i wydawców wiadomości. Jest to sprzęt spełniający wszystkie funkcje, jakie powinny mieć konsolety radiowe. W studiu podłączyliśmy komunikator SKYPE, co daje nam możliwość rozmawiania ze słuchaczami czy reporterami na żywo. Za dobre brzmienie muzyki i głosu odpowiada procesor dźwięku.